Impotencja - czym jest, jakie są jej przyczyny i skutki

Impotencja – czym jest, jakie są jej przyczyny i skutki?

Impotencja to problem, który dotyczy coraz większej ilości mężczyzn. To dysfunkcja, która w znaczący sposób wpływa na jakość życia seksualnego i pogarsza nastrój. Zaburzenia erekcji, niemożność utrzymania członka we wzwodzie i odbycia stosunku to dla wielu ogromny problem natury fizycznej, ale też psychologicznej. Niektórzy panowie odbierają to jako atak na własną męskość, popadają w depresję, odsuwają się od partnerki czy rodziny. Są też tacy, którzy za wszelką cenę pragną ukryć swój problem lub nie przyznają się   do niego. Taka reakcja jednak pogarsza sytuację, dlatego trzeba mieć świadomość, co do impotencji doprowadza. 

Przyczyny impotencji. 

Impotencja jest problemem niezwykłe złożonym, a jej przyczyny są różnorodne. Na pewno na zaburzenia erekcji wpływa niehigieniczny tryb życia. Co się kryje pod tym pojęciem? Zbyt dużo pracy, mało odpoczynku, permanentny stres, nieodpowiednia jakość snu. Przy takim trybie życia organizm zaczyna się buntować. Zaburzenia erekcji to sygnał, że należy zacząć o siebie dbać. Wielu mężczyzn ignoruje pierwsze objawy chorób, co może skończyć się dla nich źle. Na impotencję wpływa także siedzący tryb życia, mało ruchu oraz brak sportu. Zalety aktywności fizycznej są nie do przecenienia, dlatego o ruchu trzeba  pamiętać. Należy dobrać taki rodzaj sportu, który nam najbardziej odpowiada. Także alkohol i inne używki nie wpływają  pozytywnie na jakość życia seksualnego. Niewielka ilość trunku pobudza i może wpłynąć pozytywnie na libido, jednak codzienne picie czy palenie papierosów to najprostszy krok do impotencji. Mężczyźni popełniają jeszcze jeden błąd, który może wpływać negatywnie na ich zdrowie, a mianowicie nieodpowiednia dieta. Jedzenie tłustych potraw powoduje, że cholesterol zatyka żyły, a to może doprowadzić do zawału czy problemów z erekcją. Także zażywanie niektórych leków może wpływać na niemożność utrzymania wzwodu. Mowa tu o niektórych lekach antydepresyjnych czy hipotencyjnych. Jeśli taki problem zauważymy u siebie, należy natychmiast zgłosić to lekarzowi i poszukać bardziej właściwego odpowiednika. 

Skutki impotencji. 

Najpoważniejszą przyczyną impotencji z punktu widzenia fizycznego jest niemożność odbycia pełnego stosunku seksualnego. To dysfunkcja, która odbija się na jakości życia każdego mężczyzny. Dlatego tak ważne jest, by jak najszybciej zgłosić się do specjalisty, zdiagnozować problem i podjąć leczenie. Impotencja wpływa jednak także na pogorszenie nastroju, powoduje spadek wiary we własną męskość, a także wpływa na pogorszenie relacji w związku. Mężczyzna często wstydzi się problemu i odsuwa od partnerki, żony, kochanki. Brak szczerej rozmowy może doprowadzić do rozstania, a nawet zdrady. Mężczyzna często winę za problemy z erekcją przypisuje kobiecie. Uważa, że żona czy partnerka nie pociąga go już tak jak kiedyś, a to wpływa negatywnie na seks. Takie myślenie często popycha mężczyznę do zdrady, a kiedy okazuje się, że nowa, niezwykle pociągająca kobieta nie jest w stanie go pobudzić, jest już za późno. Mężczyźni są niezwykle wrażliwi na punkcie własnej sprawności seksualnej, męskości, więc wszelkie kryzysy w tym aspekcie wpływają negatywnie na ich  funkcjonowanie. Nieleczona, ukrywana impotencja, brak wsparcia ze strony partnerki może doprowadzić mężczyznę do depresji, a nawet prób samobójczych. Dlatego te wszystkie aspekty warto mieć na uwadze. Psychologowie dużą rolę w leczeniu impotencji przypisują kobiecie. Jej zrozumienie, taktowne zachowanie, wsparcie są ważnym czynnikiem psychologicznym poprawiającym samopoczucie mężczyzny. 

Impotencja to dysfunkcja, która można i trzeba leczyć. O tym problemie warto i należy mówić głośno, bo staje się on coraz powszechniejszy. 

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij