Wieczór kawalerski – jak profesjonalnie zorganizować taką imprezę?

Wieczór kawalerski – jak profesjonalnie zorganizować taką imprezę?

Ostatnie bezkarne szaleństwo wymaga odpowiedniej oprawy. Każdy pan młody zasługuje na wyjątkowe pożegnanie stanu wolnego, dlatego ważne jest, by dobrze zaplanować wieczór kawalerski. Liczy się dobry pomysł, perfekcyjna organizacja i niezapomniane przeżycia. Co należy wziąć pod uwagę?

Spotkanie w gronie mężczyzn powinno być przyjemne, dlatego warto, by osoba organizująca wieczór kawalerski, wpisała w plan imprezy odpowiedni lokal, atrakcje oraz jedzenie i trunki. Nie należy przesadzać z ilością niespodzianek, zwłaszcza gdy budżet jest ograniczony, ale postawić na jakość elementów. Zamów sprawdzone menu i zadbaj nie tylko o napoje bezalkoholowe – whisky, piwo czy wódka smakowa to dobrzy „wodzireje” takich zabaw, jednak warto pamiętać o umiarze.

Kto organizuje wieczór kawalerski?

Organizacją zajmuje się świadek bądź najbliższy przyjaciel pana młodego. Czasem jest to sam zainteresowany, szczególnie jeśli to impreza planowana z rozmachem, np. wyjazd weekendowy do jednej z europejskich stolic czy też biwak. W przygotowaniach do imprezy mogą oczywiście pomagać koledzy, którzy dzielą między sobą poszczególne zadania. Kto pokrywa koszty? Jeśli to spotkanie niskobudżetowe, wydatki związane z imprezą może wziąć na siebie organizator lub wszystkie rachunki dzieli się pomiędzy wszystkich uczestników spotkania.

W imprezach o charakterze bardziej prestiżowym powinien być zaangażowany pan młody i on też partycypuje w wydatkach, zwłaszcza jeśli impreza jest jego inicjatywą. Termin wieczoru kawalerskiego przypada zwykle na 1-2 tygodnie przed ślubem, dlatego przygotowania do niego należy rozpocząć się miesiąc wcześniej. Wówczas ustala się liczbę gości wraz z potwierdzeniem ich obecności. Jeśli wieczór kawalerski jest daleką podróżą, wtedy trzeba takie przygotowania poczynić dużo wcześniej.

Pomysły na ciekawy wieczór kawalerski

Temat uroczystości powinien pokrywać się z upodobaniami pana młodego. Jeśli jest on zapalonym sportowcem, można zorganizować dwudniową wyprawę rowerową lub całodzienny trening na skałce wspinaczkowej. Gdy zainteresowany lubi kameralne spotkania, można wybrać kilkuosobowy wypad do kina, zakończony kolacją w ulubionej restauracji. Natomiast jeżeli stawiacie na oryginalny pomysł, można pokusić się o spotkanie mające charakter:

  • wycieczki na quadach,

  • treningu na strzelnicy,

  • zabawy paintball, zarówno klasycznej, jak i laserowej,

  • survivalowych zajęć na łonie przyrody.

Zawsze miejscem wieczoru kawalerskiego może być klub nocny, jeśli wśród gości będą głównie najbliżsi kumple pana młodego. Warto też zaplanować coś, o czym wszyscy panowie kiedyś marzyli. Takie spotkanie jest doskonałą okazją, by zrealizować nietypową zabawę, a im bardziej szalony pomysł, tym jest ona lepsza. Należy pamiętać jednak, że to pan młody jest głównym bohaterem programu i zadbać o to, by wszyscy uczestnicy czuli się komfortowo podczas wieczoru kawalerskiego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij