Skok spadochronowy z instruktorem. Co warto o nim wiedzieć?

Skok spadochronowy z instruktorem. Co warto o nim wiedzieć?

Skoki spadochronowe to jeden z najpopularniejszych sportów ekstremalnych. O wzięciu w nich udziału marzy sporo osób, spragnionych zupełnie nowych wrażeń. To zdecydowanie niesamowite przeżycie, które na długo pozostaje w pamięci. Co jednak najważniejsze, to atrakcja całkowicie bezpieczna i dostępna dla amatorów – komercyjne skoki spadochronowe najczęściej odbywają się bowiem w tandemie, w asyście instruktora, który dba o ich prawidłowy przebieg oraz bezpieczeństwo uczestnika. Co warto wiedzieć o tej atrakcji?

Na czym polegają skoki spadochronowe w tandemie?

W dzisiejszych czasach praktycznie każda zdrowa osoba w wieku już od 12 lat może odbyć skok spadochronowy. Nie jest on jednak wykonywany samodzielnie, lecz w tzw. tandemie. Jest to rodzaj skoku spadochronowego, w którym uczestnik bierze udział wraz z instruktorem. Obie osoby są ze sobą połączone specjalną uprzężą mocującą, a spadochron dostosowany do utrzymania w powietrzu dwóch osób. Tandemowe skoki są najczęściej wykonywane z wysokości 3000-4000 metrów, w zależności od miejsca, w którym się odbywają.

Skoki spadochronowe w Krakowie realizowane są z najwyższej dopuszczalnej wysokości 4000 metrów, a samo otwarcie spadochronu następuje na pułapie 1800 metrów. Zanim tandem instruktor-uczestnik go osiągną, będą swobodnie opadali w kierunku ziemi z prędkością 250 km/h przez ok. 50 sekund. Już same te dane robią wrażenie, a jeśli dodamy do tego możliwość podziwiania widoków z lotu ptaka, nie ma się co dziwić, że aktywność ta cieszy się tak dużym zainteresowaniem w gronie współczesnych ludzi.

skok ze spadochronem

Ile kosztują skoki spadochronowe w Krakowie? Czy to na pewno bezpieczne?

Z takiej atrakcji można obecnie skorzystać w praktycznie każdej Polsce. Zdecydowanie największym zainteresowaniem osób marzących o odbyciu swojego pierwszego skoku cieszą się jednak górskie okolice. Możliwość ich podziwiania w pełnej krasie istnieje na terenie Małopolski – skoki spadochronowe w Krakowie, a konkretnie w Szczurowie, pozwalają ujrzeć z lotu ptaka nie tylko Tatry, ale także malownicze zakola Wisły i przepięknie lasy Puszczy Niepołomickiej, które z tej wysokości prezentują się niesamowicie.

Osoby, które chciałyby skorzystać z takiej atrakcji, przełamać swój strach i przeżyć coś zupełnie nowego, poszukują także odwiedzi na pytanie, ile kosztuje taka przyjemność. Cenę skoku ze spadochronu w tandemie najprościej poznać, odwiedzając stronę firmy zajmującej się ich organizacją – znajduje się na niej cennik, a także promocje, z których można skorzystać w danym czasie. Istnieje także możliwość zakupu vouchera, który bliska osoba będzie mogła wykorzystać w dogodnym dla siebie momencie.

Rozważając skok ze spadochronem nie sposób uniknąć tematu bezpieczeństwa. Decydując się na skok w tandemie, można spać spokojnie – wraz z nami będzie skakał doświadczony instruktor, który odbył ponad 1000 samodzielnych skoków oraz ukończył specjalne szkolenie. Bezpieczeństwo gwarantuje także sprzęt dostosowany do skoków w tandemie, na który składa się wytrzymała uprząż oraz specjalny spadochron, złożony z dwóch czasz – głównej i zapasowej, która uruchamia się w sytuacji, kiedy główny spadochron nie został otwarty.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Tandemy.pl organizującą skoki spadochronowe Kraków.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij