Top 5 rzeczy, których nie może zabraknąć w Twoim salonie

Urządzenie salonu to nie tylko pewnego rodzaju wysiłek, ale przede wszystkim spora frajda, zwłaszcza że do dyspozycji mamy sporo elementów, którymi ów salon możemy wypełnić. W zależności od aranżacji można wybrać różne dodatki. Są też takie, które są niezwykle uniwersalne i pasować będą do każdej stylistyki. Poznaj top 5 rzeczy, których nie może zabraknąć w Twoim salonie. Oczywiście nasza lista jest całkowicie subiektywna.

Top 1: Ramka do zdjęć Passe Partout

Są takie elementy, których absolutnie nie może zabraknąć w Twoim salonie i należą do nich Passe Partout. Te ramki współgrają w sposób szczególny z antyramą. Zapewniają obramowanie tam gdzie go nie ma, a przede wszystkim służą wyeksponowaniu pierwszego planu na zdjęciu, a także dodaniu głębi do prezentowanego dzieła. Mogą występować w wielu kolorach i być idealnym tłem dla fotografii czy grafiki. Ramka do zdjęć Passe Partout jest wykonana z kartonu bezkwasowego i chroni zdjęcie czy też grafikę przed uszkodzeniem, a jednocześnie sprawia, że prezentuje się bardziej prestiżowo. Taki element jest wykorzystywany w galeriach sztuki na całym świecie, warto więc mieć go także w swoim domu, w antyramie.

Top 2: wazon na dekoracje lub kwiaty

Kolejnym elementem, którego naszym zdaniem nie może zabraknąć w salonie jest wazon. Najlepiej aby był jak najbardziej minimalistyczny i przezroczysty w przypadku nowoczesnego wnętrza. Taki sprawdzi się najlepiej. Oczywiście, gdy wnętrze jest stylizowane można pokusić się o wazon ceramiczny i zdobiony niczym ceramika z Bolesławca. W owym wazonie mogą znaleźć się dekoracyjne gałązki pomalowane na wybrany kolor i ta wersja sprawdzi się w wazonie przezroczystym. Z kolei w ceramicznym najlepiej będą się prezentować świeże, cięte kwiaty. Do przezroczystego wazonu można również wybrać niezwykle modne pióropusze traw pampasowych.

Top 3: wygodne meble wypoczynkowe z miękkimi poduszkami

Trzecim niezbędnikiem są według nas meble wypoczynkowe, które są czymś dla ciała i czymś dla ducha. O ile sztuka przede wszystkim nadaje wnętrzu estetyczny wyraz i wprowadza do niego określony nastrój czy go w nas wywołuje, tak meble wypoczynkowe mogą sprzyjać relaksowi i rozmarzeniu, jednak przede wszystkim pozwalają dobrze i solidnie wypocząć. Na pewno powinny być wysokiej jakości. Warto zdecydować się na narożnik z funkcją spania. Istotne znaczenie mają sprężyny i najlepiej jeśli są to sprężyny bonellowe lub faliste typy B. Ważne jest także zastosowanie odpowiedniego wypełnienia. Najlepiej sprawdza się pianka wysokoelastyczna, choć odpowiednia będzie też poliuretanowa. Meble wypoczynkowe mogą być wykończone tapicerką skórzaną lub tekstylną. Ta druga będzie bardziej praktyczna, zwłaszcza, gdy wybierzesz materiał o właściwościach hydrofobowych. Narożnik powinien być wykończony miękkimi poduszkami. W ten sposób można dopełnić efekt przytulności.

Top 4: puf na różne drobiazgi

W salonie naszym zdaniem nie może zabraknąć również pufa. Ten element jest tradycyjny i wielofunkcyjny. Puf może mieć też różne rozmiary. Wprowadza do wnętrza pałacowy blichtr, wszak właśnie z pałaców, dokładnie francuskich, się wywodzi. Puf podobnie jak narożnik jest tapicerowany i warto obydwie tapicerki dopasować, choć nie muszą być monochromatyczne i sprawdzi się także kontrastujące wykończenie obydwu mebli. Puf powinien być otwierany. W ten sposób zmieści się w nim koce, czy inne drobiazgi, które chce się mieć pod ręką. Może być to też miejsce przechowywania czasopism czy książek. Puf będzie funkcjonalnym dopełnieniem narożnika, bo może służyć jako podnóżek.

Top 5: stolik kawowy do celebracji wspólnych spotkań

Ostatnim elementem, który naszym zdaniem powinien znaleźć się bezwzględnie w salonie jest stolik kawowy. Dzięki niemu można w sposób niezobowiązujący przyjąć w domu przyjaciół i napić się z nimi wspólnie kawy czy pooglądać telewizję i pochrupać przy tym popcorn. Stolik kawowy jest bez wątpienia tym elementem, którego w salonie nie może zabraknąć także ze względu na dopełnienie reprezentacyjnego charakteru wnętrza.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij