Kiedy pies powinien otrzymywać karmę monobiałkową?

Większość standardowych karm dla psów zawiera w swoim składzie kompozycję mięs różnych gatunków i pochodzenia. Często źródło mięsa, podrobów i tłuszczu wchodzącego w skład tego typu karmy nie jest nawet wyszczególnione na opakowaniu. W przypadku psów z alergią na określony gatunek mięsa stosowanie tego typu karmy może prowadzić do poważnych problemów gastrycznych. Karma monobiałkowa dla psa jest znacznie bezpieczniejsza. Czym jest taka karma i kiedy warto po nią sięgnąć?

Co to jest karma monobiałkowa?

W odróżnieniu od typowych psich karm suchych i mokrych monobiałkowe karmy dla psów bazują jedynie na jednym rodzaju mięsa. W sprzedaży dostępne są m.in. ich wersje z mięsem indyka, kurczaka, wołowiną, jagnięciną, gęsiną i dziczyzną. Oczywiście w tego typu karmach znajdują się również inne wartościowe dla psa składniki odżywcze, na przykład ziemniaki lub ryż, różnego rodzaju warzywa i owoce. Dzięki temu karma monobiałkowa dla psa może być karmą pełnoporcjową, smaczną i zdrową, zaspokajającą całość potrzeb żywieniowych zwierzęcia w określonym wieku.

Korzyści ze stosowania monobiałkowej karmy

Podstawową zaletą stosowania karmy bazującej na jednym gatunku mięsa jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia dolegliwości trawiennych u psów z alergią pokarmową. Gdy wiemy, jakie mięso powoduje u psa problemy gastryczne, kupujemy psią karmę monobiałkową bazującą na innym gatunku mięsa. Zamiast wywołującego alergię produktu, w składzie takiej karmy znajduje się inne, równie wartościowe mięso wzbogacone dodatkowymi składnikami odżywczymi, z jakich trawieniem powinien poradzić sobie organizm każdego psa.

Pełnoporcjowa karma monobiałkowa dla psa przeciwdziała alergii, jednocześnie zapewnia zwierzęciu dostęp do wartościowych składników odżywczych, witamin i minerałów, dzięki którym pies może normalnie funkcjonować, rosnąć i cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata życia. Stosowanie karm monobiałkowych jest polecane również w przypadku zwierząt uczulonych na ziarna zbóż. Większość dobrej jakości karm tego typu jest produktami bezglutenowymi, wolnymi od sztucznych barwników i polepszaczy smaku. Dzięki temu takie karmy uczulają w mniejszym stopniu i są bezpieczniejsze dla zwierząt w każdym wieku.

Po pełnoporcjową karmę monobiałkową dla psa warto sięgnąć wówczas, gdy zwierzę zmaga się z problemami gastrycznymi. Na początku może wystąpić konieczność wypróbowania kilku różnych karm bazujących na innych gatunkach mięsa. Dzięki temu można szybciej wyłapać źródło problemu, czyli wskazać na produkt, który uczula psa i zwyczajnie wyeliminować go z jego codziennej diety.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij