Brzytwa do golenia – poznaj zalety, ale i sposoby golenia się

Golenie się brzytwą znów staje się modne. Wielu mężczyzn zatem decyduje się spróbować. Jeśli jednak jeszcze się wahasz, to przedstawimy Ci zalety stosowania tego akcesorium do golenia. Ponadto przedstawimy Ci wszystkie sposoby golenia się brzytwą. Zatem zaczynamy!

Brzytwa ma wymienne ostrza, a tradycyjną zamówisz z pasem do ostrzenia

Na pewno zaletą brzytwy, która do niedawna dostępna była tylko jako niewymienne ostrze jest fakt, że możesz zakupić taką z ostrzem wymiennym. Jest to tzw. brzytwa na żyletki. Owe żyletki wystarczają zwykle na kilkukrotne golenie. Na pewno jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż ciągłe kupowanie maszynek jednorazowych, a także dobra alternatywa dla maszynek na żyletki. To w końcu akcesorium do golenia, którego używali nasi dziadkowie i pradziadowie. Oczywiście bez problemu zakupisz brzytwę do golenia z niewymiennym ostrzem. Musisz jednak pamiętać, że takie ostrze należy dość często ostrzyć, a w tym celu należy kupić skórzany pas, który świetnie do tego celu się sprawdza. Ostra brzytwa do golenia zapewni Ci łatwość usuwania niechcianego zarostu. Będzie też elegancko się prezentować na półce w łazience. Możesz zakupić ją razem z pięknym etui.

Ostra brzytwa do golenia umożliwia zgolenie się na gładko, co nie zawsze możliwe jest maszynką

Bez wątpienia zaletą brzytwy do golenia jest fakt, że można golić się całkiem na gładko, gdy już opanuje się pewny chwyt i technikę golenia. O tym powiemy szerzej nieco później. Tu jednak zwrócimy uwagę na fakt, że do świetnego działania brzytwy i golenia się bez podrażnień i zacięć potrzebne jest porządne zmiękczenie zarostu. Zatem nie można zapomnieć o zakupie mydła lub kremu do golenia, które tworzą gęstą pianę skutecznie zmiękczającą zarost. Trzeba ją pozostawić na skórze przez kilka minut zanim przystąpi się do pierwszego pociągnięcia przy użyciu brzytwy. Można jednak liczyć na brak wrastających włosków, co jest trudne do osiągnięcia w przypadku zwykłych maszynek do golenia, gdzie kąt ścinania zarostu nie zawsze na to pozwala. Choć oczywiście trzeba zaznaczyć, iż są maszynki z ruchomą głowicą czy otwartym ostrzem, które są znacznie dokładniejsze i mowa tu o maszynkach na żyletki.

Gdy masz brodę, brzytwa pomoże usunąć Ci niechciany zarost i utrzymać linię brody

Brzytwa do golenia w połączeniu z grzebieniem do brody pomoże Ci utrzymać optymalną, równą linię brody na policzkach, a także pod żuchwą. Dzięki niej precyzyjnie usuniesz niechciany zarost i poza miejscami, gdzie twoją twarz zdobić będzie broda, pozostałe będą idealnie gładkie. Warto jeszcze zaznaczyć, że tradycyjny rytuał golenia brzytwą może być bardzo przyjemny, gdy już opanujesz odpowiedni chwyt i technikę ścinania włosków. Choć brzytwa na pierwszy rzut oka wygląda na skomplikowaną w użytkowaniu, to wcale tak do końca nie jest.

Sposoby golenia: z włosem, pod włos, ukośnie – tak jak Ci wygodnie i zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa

Brzytwą zasadniczo możesz golić się na trzy sposoby. Wybierając kierunek z włosem musisz trzymać brzytwę pod kątem około 30 stopni. Obejrzyj kilka tutoriali albo samodzielnie znajdź najlepszy chwyt brzytwy, tak by golenie było dla ciebie najwygodniejsze. Golenie z włosem jest polecane dla początkujących. W końcu im większy kąt, tym trudniej jest się zaciąć. Ale jeśli chcesz mieć pewność usunięcia wszystkich włosków naucz się golenia pod włos. W tym przypadku sposób uchwytu brzytwy może być nieco inny, a dodatkowo kąt pomiędzy skórą a narzędziem, czyli ostrzem brzytwy do golenia powinien wynosić 15 stopni. Jest jeszcze jeden sposób golenia się brzytwą. Niektóre włoski rosną w różnych kierunkach, a ponadto często w trudno dostępne miejsce łatwiej jest dotrzeć goląc się ukośnie. Tutaj oczywiście sama technika z włosem lub pod włos pozostaje bez zmian.

Golenie się brzytwą nie musi trwać bardzo długo. Jeśli opanujesz już pewny chwyt, to będzie Ci szło dość szybko. Trzeba jednak pamiętać, że golenie brzytwą to też swoisty rytuał. Kiedyś mężczyźni golili się tylko od święta i wtedy chodzili do golibrody który przy użyciu brzytwy pozbywał się nawet najdłuższego zarostu. Była to przy okazji sytuacja, gdy mężczyźni obecni w salonie mogli porozmawiać czy poplotkować bądź wymienić informacje. Warto kultywować tradycję, tym bardziej, że golenie się ostrą brzytwą do golenia na żyletki może być prostsze niż tą tradycyjną.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij