Zegarki Vostok Europe – jedyne w swoim rodzaju!

Chcąc znaleźć zegarek z niepowtarzalnym charakterem, który cechuje się znakomitą wytrzymałością oraz innowacyjnością zastosowanych w nim rozwiązań z dużą dozą prawdopodobieństwa można tego dokonać pośród modeli oferowanych przez Vostok Europe. Nieprzypadkowo wśród ambasadorów tej marki znaleźli się przedstawiciele sportów ekstremalnych czy jeden z najsilniejszych ludzi na świecie.

Vostok Europe, czyli jakość Made in Lithuania

Korzenie marki Vostok Europe sięgają 2003 roku, w którym doszło do połączenia przedsiębiorstw Vilnius Koliz i Chystopol Watch Factory Vostok. Od samego początku do wartości, którymi się ona kieruje, należą najwyższa klasa wykonania oraz innowacyjne wzornictwo. Jej debiutancka kolekcja zaprezentowana na targach Baselworld w kwietniu 2004 roku potwierdziła dopasowanie do współczesnych standardów mody. Należący do niej, jeden z pięciu modeli, a mianowicie Vostok Europe K3 Submarine po dziś dzień jest uważany za największy hit sprzedażowy wśród wszystkich oferowanych przez tę firmę zegarków. Już w 2005 roku jeden z limitowanych modeli został wybrany oficjalnym symbolem wyścigu do Władywostoku z Murmańska.

vostok-n1-rocket.jpg

Innowacyjne technologie w zegarkach Vostok Europe

Jedną z innowacyjnych technologii zastosowanych w zegarkach Vostok są tuby trytowe. Od 2009 roku rozpoczęto współpracę z firmą Mb-microtec ze Szwajcarii specjalizującą się w ich produkcji. Dzięki umieszczeniu ich we wskazówkach i indeksach, zegarki Vostok Europe zyskały profesjonalny system oświetlenia, umożliwiający odczyt godziny niezależnie od panującego natężenia światła. Na uwagę zasługuje również bardzo długi czas ich działania, określany na 25 lat. Z okazji 10 urodzin firmy przedstawiona została kolekcja Mriya, do której należy limitowany model Vostok wspierany mechanizmem NE88. Zastosowane w module stopera koło kolumnowe jest tak skonstruowane, że jego uruchamianie, zatrzymywanie, a przede wszystkim zerowanie następuje płynnie w przeciwieństwie do wariantu opartego na krzywce, który wymaga dłuższego działania siły. Dzięki temu uzyskano nieomylność kolejno powtarzalnych sekwencji pracy stopera.

DSC_8070.jpg

W grupie siła! Ambasadorzy Vostok Europe

Dzięki współpracy Vostok Europe z gwiazdami wielu dyscyplin sportowych marka ta zyskała nie tylko popularność, ale też prestiż, który tym relacjom zawdzięcza. Wśród jej ambasadorów znaleźć można przedstawicieli sportów siłowych, motorowych czy sztuk walki. Litewski kierowca rajdowy Benediktas Vanagas uhonorowany został tytułem „Dakar Legend” przyznawanym za dziesięciokrotne uczestnictwo w tym najtrudniejszym terenowym rajdzie świata. Od dekady bierze on udział w każdej jego edycji, a w każdej z nich towarzyszą mu zegarki Vostok. Žydrūnas Savickas jest pierwszym sportowym propagatorem marki, a model 1N Rocket BIG-Z zawdzięcza swoją nazwę właśnie temu litewskiemu strongmanowi. Czasomierze sygnowane jego nazwiskiem uchodzą za jedne z najbardziej solidnych zegarków na świecie. Wśród ambasadorów marki jest również polski zawodnik mieszanych sztuk wagi ciężkiej Marcin Tybura. Kiedy podpisywał on nowy kontrakt z UFC, na jego nadgarstku znajdował się model VK61-571A610. Do grona przedstawicieli marki dołączył też kierowca wyścigowy z Japonii Manabu Max Orido. Uczestniczył on w projektowaniu modelu Vostok Europe x Max Orido 2022, który został wyprodukowany jedynie w ilości 200 sztuk, a dodatkowo trafiły one jedynie na rynek japoński. Zdobycie któregoś z nich jest prawdziwym wyzwaniem dla europejskich kolekcjonerów.

ambasadorzy-vostok.jpg

Czy zegarki Vostok Europe są odpowiednie tylko dla mężczyzn?

Jak widać powyżej, wśród propagatorów marki Vostok Europe są mężczyźni reprezentujący sporty kojarzone wśród szerszego grona odbiorców jako męskie. Jest to związane z tym, że producent chce w ten sposób promować trwałość swoich wyrobów, które znajdą uznanie zarówno u fanów survivalu, jak i sportów ekstremalnych. Te zegarki męskie są wykończone w charakterystyczny trudny do podrobienia sposób, a ich bardzo dobre wyposażenie oraz konstrukcja powodują, że nie brakuje osób, które chcą je mieć w swojej kolekcji. Ich niezawodność zapewniona jest dzięki najwyższej klasy mechanizmom, które są chronione masywnymi kopertami wykonanymi ze stali szlachetnej. Mimo takiej charakterystyki marki, w jej ofercie znajdziemy również modele przeznaczone dla kobiet. Paniom najprawdopodobniej przypadnie do gustu ich niepowtarzalność, którą zapewnia limitacja każdego z tych produktów, a maksymalna liczba wyprodukowanych sztuk nie przekracza trzech tysięcy. Dodatkowo styl czasomierzy Vostok sam w sobie jest nieporównywalny ze stylem reprezentowanym przez jakąkolwiek inną markę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij