szybkie-naprawy-samochodowe

Szybkie naprawy samochodowe, które możesz wykonać samodzielnie – czas je poznać

Czasami samochód można określić mianem skarbonki bez dna. Rzeczywiście koszty naprawy potrafią zrujnować budżet. Z drugiej jednak strony naprawy trzeba wykonywać, by problem się jeszcze nie powiększył. W końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dziś przedstawimy Wam naprawy, które możecie wykonać samodzielnie, a dzięki temu też nieco zaoszczędzić. Zatem czas je poznać.

Drobne rzeczy, a jakże duży efekt

Małe rzeczy mają duże znaczenie i to fakt niezaprzeczalny. Na pewno właśnie wiele małych rzeczy można w swoim samochodzie wymienić samemu, a dzięki temu niemało zaoszczędzić. W końcu chyba każdy już wie, że naprawa nawet najdrobniejszej rzeczy w samochodzie bywa bardzo, ale to bardzo kosztowna. Samodzielnie możecie naprawić końcówki drążków kierowniczych. Tutaj musicie wiedzieć, że właśnie drążki kierownicze należą do najszybciej zużywających się części samochodu. Wpływa na to choćby nie zawsze dobry stan dróg, ale i intensywna eksploatacja. Gdy dojdzie to ich uszkodzenia, to na elementach odpowiedzialnych za skręcanie kół pojawiają się luzy. A to z kolei przekłada się na gorszą precyzję prowadzenia samochodu i też niszczy opony. Musicie jeszcze wiedzieć, że gdy zużycie końcówek drążków jest już solidne, to samochód zaczyna ściągać podczas jazdy na wprost, a to niewątpliwie jest niebezpieczne. Na początek należy dokładnie sprawdzić czy występuje luz w końcówkach drążka. Wystarczy tylko podnieść samochód na podnośniku i poruszać kołem na boki. W koleiny etapie należy dokładnie oczyścić końcówki z rdzy. Do tego celu przyda się szczotka druciana, ale można też użyć wiertarki ze specjalnie zamocowaną szczotką.

Od czego zaczynamy demontaż?

Demontaż rozpoczynamy od poluzowania nakrętki kontrującej, która znajduje się na drążku, zawsze za końcówką. Do tego celu przyda się klucz płaski. Natomiast kluczem nasadowym luzujemy już samą nakrętkę trzymającą końcówkę w zwrotnicy. Gdy gwint zacznie się obracać razem z nakrętką, musimy dosyć szybko zacząć odkręcać ją kluczem oczkowym. Przytrzymujecie wtedy gwint kluczem ampulowym. Można też użyć klucza płaskiego. Starą końcówkę musimy wybić ze zwrotnicy. Do tego celu przyda się ściągacz lub zwykły młotek. Pamiętajcie jeszcze, że aby nie uszkodzić gwintu, przed uderzeniem od razu trzeba umieścić w niej nakrętkę. Po wyjęciu końcówki ze zwrotnicy wykręcamy ją. Na tym etapie możemy też sprawdzi stan drążka. Jak to zrobić? Otóż przy energicznym pociąganiu za niego nie powinny się pojawić żadne luzy. Przy wyborze końcówek zwróćcie uwagę na oznaczenia, gdzie L to lewa, a R to prawa. Dla wzmocnienia efektu należy końcówki zabezpieczyć smarem i spryskać je preparatem miedziowym bądź też ceramicznym.

samochód

Klej do szyb samochodowych – jak szybko wykonać naprawę?

Życie jak wiecie potrafi zaskakiwać, choć nie zawsze pozytywnie. Często dochodzi do awarii, których człowiek raczej by się nie spodziewał. Na pewno należy do nich uszkodzenie szyby. Gdy jest ono naprawdę duże, to konieczna jest wymiana. Rzecz jasna potrzebujecie szyby i dobrego kleju. Klej do szyb samochodowych zapewni trwały efekt i sprawdzi się zarówno do montażu przedniej, bocznej, jak i tylnej szyby. W tym przypadku najlepiej postawić na klej poliuretanowy. Oczywiście może dojść też do pęknięcia szyby i wtedy pojawia się odprysk bądź też rysa. W tym przypadku najlepiej zastosować specjalistyczny klej ATK UV 23, który jest skuteczny. Ma rzadką konsystencję, a dzięki temu wypełnia też szczeliny i zapobiega pogłębianiu uszkodzenia.

Klej do lamp samochodowych – o czym trzeba pamiętać?

Zasadniczo bardzo podobnie wygląda naprawa lamp samochodowych. Jeżeli chcecie wkleić klosz w obudowę, a lampa ma spinki, to możecie nałożyć specjalistyczną taśmę butylową i całość spiąć spinkami. Jeżeli lampa nie ma takich spinek to przyda się dobry klej do lamp samochodowych. My możemy Wam polecić klej ATK 812 z podkładami p200 lub ATK 822. Taki klej można zastosować także jeżeli lampa jest nieszczelna. Pamiętajcie, że do każdej pracy musicie podchodzić z maksymalnym zaangażowaniem i dokładnością, bo tylko wtedy efekt jest najlepszy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij