Najlepsze materiały ścierne. Po czym je poznać?

Najlepsze materiały ścierne. Po czym je poznać?

Materiały ścierne to bardzo szeroka kategoria produktów, które w swojej ofercie posiada wielu producentów. Różnią się pomiędzy sobą nie tylko ceną, ale także jakością i parametrami użytkowymi. Aby korzystać z nich w najlepszy możliwy sposób, należy odpowiednio dostosować je do rodzaju wykonywanej pracy, a także zwrócić uwagę na rodzaj nasypu ściernego, podłoża oraz przede wszystkim na wielkość gradacji. Warto sięgać po materiały ścierne od renomowanych producentów, które są sprawdzone i doceniane przez najlepszych fachowców z całego świata.

Na co zwracać uwagę wybierając materiały ścierne do pracy?

Na rynku dostępny jest obecnie bardzo szeroki i zróżnicowany wybór materiałów ściernych. Znalezienie wśród nich produktu, który w 100% spełni oczekiwania klienta, może okazać się sporym wyzwaniem. Materiały ścierne są ponadto dostępne w różnych wydaniach – znajdziemy je m. in. pod postacią arkuszy, krążków, włóknin, pasów i w wielu innych formach. Kluczem do sukcesu w korzystaniu z ich dobrodziejstw, jest umiejętne dopasowanie konkretnego narzędzia do charakteru wykonywanej przez siebie pracy.

W pierwszej kolejności warto dopasować materiał ścierny dostosowany do aplikacji oraz sprawdzić parametry dostępnych w sprzedaży rozwiązań. Szczególne znaczenie ma gradacja, która powinna być oznaczona w skali FEPA lub ANSI – normy te potwierdzają, że ziarno posiada odpowiednią wielkość. Szlifując powierzchnię takim narzędziem, uzyskamy oczekiwane rezultaty, które będą stałe i jednakowe. Dostosowując gradację do swoich potrzeb, warto pamiętać, że im większe ziarna posiada materiał ścierny, tym agresywniejsze i szybsze będzie jego działanie.

Równie istotnym parametrem co gradacja jest rodzaj nasypu. Mówi on o twardości i wytrzymałości materiału ściernego. Do najczęściej stosowanych ścierniw należą tlenek aluminium i węglik krzemu. Nasyp może być natomiast nakładany dwoma metodami – grawitacyjną lub elektrostatyczną. Ta druga dostarcza materiałów ściernych wyższej jakości i o dłuższej żywotności. Oprócz tego, znaczenie ma także zastosowane podłoże. Materiał ścierny może być umieszczony na papierze, folii, lateksie, gąbce, płótnie, włókninie, fibrze i na innych powierzchniach.

materiały ścierne

Materiały ścierne Norton Saint Gobain. Sprawdzony wybór dla profesjonalistów

Poszukując wysokiej jakości materiałów ściernych do codziennej pracy warto zwrócić uwagę na ofertę francuskiej marki Norton Saint Gobain. To jeden z wiodących producentów produktów przeznaczonych do szeroko pojętej obróbki ściernej. Ważne miejsce w jego ofercie zajmują materiały ścierne, przeznaczone zarówno do profesjonalnego, jak i amatorskiego użytku.

Materiały ścierne Norton znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach współczesnego przemysłu. Od lat są z sukcesem wykorzystywane m. in. w budownictwie, przemyśle stalowym, przy produkcji mebli, obróbce drewna, a także w przemyśle maszynowym, energetycznym, lakierniczym i blacharskim.

Produkty marki z tej kategorii są dostępne w różnych formach. Klienci mogą wybierać m. in. spośród ściernic, pasków, krążków, tarcz, gąbek, rolek, arkuszy i wielu innych. Do ich dyspozycji są także wiertła diamentowe, frezy, a także akcesoria przeznaczone do użytku z elektronarzędziami. Wszystkie materiały ścierne Norton Saint Gobain słyną ze swojej wysokiej jakości, efektywności oraz niezawodności, którą doceniają klienci z całego świata.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij