Jak dbać skórę jesienią ? Poradnik dla mężczyzn
Twoja skóra potrzebuje dogłębnego nawilżenia o każdej porze roku. Jesienią, gdy przebywasz w ogrzewanych pomieszczeniach, a potem twoją skórę smaga zimny wiatr jest ona narażona na przesuszenie. Dlatego musisz odpowiednio o nią zadbać. Jak to zrobić? Poznaj nasze praktyczne rady.
Wybieraj środki do mycia twarzy, które nie wysuszają skóry
Sięgnij po łagodne środki do mycia twarzy, które nie zawierają składników przesuszających skórę. Skóra powinna mieć naturalny odczyn 3,5-5,5 pH. Zanieczyszczenia, bakterie powodują jego zmianę, a przecież tych w powietrzu jesienią nie brakuje, dlatego należy stosować kosmetyki, które przywracają naturalne pH. Zatem sprawdzi się tonik. Sprawdź koniecznie czy nie wysusza Twojej skóry. Jeśli tak jest stosuj oprócz niego krem nawilżający zaraz po jego zastosowaniu, ale koniecznie taki o lekkiej formule albo wypróbuj inny produkt, aż znajdziesz ten optymalny. To co świetnie działa na jedną skórę, niekoniecznie będzie odpowiednie dla innej, ale oferta jest na tyle szeroka, że można znaleźć tonik albo łagodny żel do mycia twarzy odpowiedni dla skóry.
Stosuj peeling, który złuszcza martwy naskórek i odblokowuje pory
Męska skóra ma bardzo dużo gruczołów łojowych i wytwarza więcej sebum niż kobieca. W strefie T się przetłuszcza, a w pozostałych może się być przesuszona. Wpływ mają na to także stosowane kosmetyki zawierające składniki wpływające na przesuszenie skóry jak SLS. Męska skóra także wolniej się starzeje, właśnie przez bardziej tłustą formułę, zatem ma to plusy i minusy. Tłusta skóra ma tendencję do nadmiernego wydzielania sebum, a przez to pojawiania się zaskórników. U mężczyzn jest to częstsze także ze względu na większą ilość mieszków włosowych przy zwiększonej produkcji sebum. Aby nie wpaść w błędne koło poza myciem i nawilżaniem, trzeba stosować też peelingi przynajmniej raz, a najlepiej dwa razy w tygodniu. W ten sposób złuszcza się martwy naskórek, a pory się odblokowują. Oczywiście peeling najlepiej stosować po goleniu, choć oczywiście można go zastosować także na skórę pokrytą zarostem. Warto wybrać taki kosmetyk, który dedykowany jest do skóry z zarostem, bo przy okazji zmiękczy zarost i ułatwi jego rozczesywanie.
Sięgnij po maseczki dla mężczyzn – nie wstydź się i zawalcz o gładszą i czystszą skórę
Każdy mężczyzna raz w tygodniu, po goleniu powinien sięgnąć po maskę dla mężczyzn. Jest to produkt, który obkurcza pory i sprawia, że skóra staje się gładsza. Warto zdecydować się na odpowiedni skład. Otóż bardzo dobrze sprawdzą się maski oczyszczające na bazie glinki Kaolin. Dobrze sprawdzi się taka z dodatkiem cynku, a także Oczaru Wirgińskiego. Można również wybrać maseczki do twarzy dla mężczyzn na bazie aktywnego węgla roślinnego. Każda maska najpierw powoduje uczucie ściągania skóry. Tak właśnie ma być, bo w tym czasie preparat działa filtrująco i absorbująco na skórę. Należy maskę dla mężczyzn pozostawić na twarzy prze 5 do 10 minut, potem dokładnie spłukać letnią wodą i delikatnie osuszyć ręcznikiem.
Stosuj krem nawilżający na dzień i na noc. Zadbaj, by krem na dzień miał filtr UV
Aby zapobiegać przesuszeniu skóry jesienią, warto sięgnąć także po męskie kremy do pielęgnacji skóry. Dlaczego panowie nie mogą tych produktów podbierać paniom? Ano dlatego, że ich skóra jest grubsza i potrzebują produktu, który szybko się wchłonie i nie pozostawi na powierzchni tłustego filmu. Zatem powinni sięgnąć po lekki krem dla mężczyzn. Sprawdzi się produkt, który nada się na dzień i na noc. Może mieć składniki przeciwstarzeniowe. Po takie kremu powinni sięgać panowie po 30 roku życia. Ich skóra zaczyna się starzeć później niż kobieca, zatem wcześniej potrzebują jedynie dobrych kremów nawilżających do męskiej skóry. Warto sięgać po kremy z filtrem SPF. Są wbrew pozorom potrzebne nie tylko latem, ale i jesienią, a także zimą. Wtedy też skóra jest narażona na szkodliwe promieniowanie UV. Wystarczy krem do twarzy z filtrem SPF 15, który będzie działał przeciwstarzeniowo.
Pamiętaj też o właściwej diecie. Nie zapominaj o piciu odpowiedniej ilości płynów, czyli przynajmniej 2 litrów dziennie. A w przypadku aktywności fizycznej jeszcze więcej.