Jak dbać o duży tatuaż latem?

Czy są lepsze i gorsze pory na wykonanie tatuażu? Okazuje się, że tak, bo w przypadku wysokiej temperatury jego gojenie się może być dłuższe i bardziej uciążliwe. Częściej będzie też trzeba wymieniać opatrunek i nawilżać tatuaż. Niemniej jednak wykonanie tatuażu latem nie jest wykluczone. W dzisiejszym poradniku dowiedz się, jak dbać o duży tatuaż latem, zarówno ten świeży, jak i już wygojony, wykonany jakiś czas temu.

Jak dbać o duży tatuaż latem tuż po jego wykonaniu?

Gdy decydujesz się na wykonanie tatuażu latem, to musisz zaopatrzyć się w dokładnie te same kosmetyki do tatuażu, co w przypadku wykonania go w innych porach roku. Różnica polega na tym, że prawdopodobnie zużyjesz nieco więcej kremu przyspieszającego gojenie czy też masła do tatuażu. Jeśli szukasz renomowanych produktów, które sprawdzą się nawet tuż po wykonaniu dziary, to sięgnij po kosmetyki do dbania o tatuaż w Beardman.pl . Po wykonaniu tatuażu musisz stosować specjalne paroprzepuszczalne opatrunki. Znajdziesz je w ofercie sklepu. Pamiętaj, że są to opatrunki, które nie przyklejają się do rany, zatem świetnie sprawdzają się w przypadku gojenia tatuażu. Jednocześnie dobrze zabezpieczają go przed czynnikami zewnętrznymi, gdy jeszcze tatuażu nie możesz odsłaniać. Przez pierwszych kilka dni opatrunki należy wymieniać nawet co 2-3 godziny, potem można ten okres nieco wydłużyć, a także dłużej wietrzyć ranę przed nałożeniem kolejnego opatrunku, jednocześnie uważając by żadne zanieczyszczenia się do niej nie dostały. Do mycia tatuażu najlepiej sprawdzają się łagodne żele do tatuażu. W przypadku dużego tatuażu produkt będzie szybciej się kończył. Pamiętaj, by nie oszczędzać na kosmetykach do tatuażu, bo musisz nakładać porządną warstwę, by ochronić swoją skórę przed przesuszeniem latem.

Nawilżaj tatuaż często i absolutnie nie zdrapuj strupków

Gdy już tatuaż zacznie się goić, to pojawią się strupki i jest to całkiem normalny, naturalny proces. Pamiętaj, że strupków nie można zdrapywać, bo razem z nimi możesz zdrapać też część tatuażu, rozmyć pigment i zanieczyścić ranę. W ten sposób możesz doprowadzić do jej zakażenia, dlatego absolutnie nie możesz ich zdrapywać i musisz poczekać aż same odpadną. Oczywiście możesz je nawilżać kremem do tatuażu tak ja pozostałą skórę. Dzięki temu lepiej i szybciej się zregeneruje. Pomimo Twoich starań w przypadku dużego tatuażu może się okazać, że jednak pewne kontury się rozmyją, ale nie musisz panikować, bo po wygojeniu możesz udać się na drobne poprawki. Oczywiście w tym przypadku musisz liczyć się z ponownym przejściem przez proces gojenia, jednak nie powinien on już być tak długi i oczywiście uzależniony jest od obszaru, który poddawany jest poprawkom.

Pamiętaj, że nie wolno Ci się kąpać ani opalać ze świeżo wykonanym tatuażem

Świeżo wykonany duży tatuaż musi być odpowiednio chroniony. Nie możesz kąpać się w basenie ani otwartych akwenach, bo w ten sposób możesz doprowadzić do zakażenia tany. Opalanie także jest rzecz jasna zabronione. Co ciekawe nie możesz również korzystać z sauny, nawet z zasłoniętym tatuażem, bo spływający pot także może spowodować zakażenie rany. Nie możesz również przeprowadzać intensywnych treningów. Pamiętaj, by jak najlepiej wychładzać pomieszczenia w domu, czy korzystać z przeczyszczonej klimatyzacji, bo najlepiej gdy po wykonaniu tatuażu pocimy się jak najmniej. Oczywiście nie można latem tego całkowicie uniknąć, zatem chłodne, krótkie prysznice będą Twoim sprzymierzeńcem. Niestety na wodzie w przypadku upałów raczej po wykonaniu tatuażu nie oszczędzisz.

Gdy tatuaż się wygoi, postaw na kosmetyki do tatuażu z filtrem UV i chroń jego kolor przed szybkim wyblaknięciem

Oczywiście o duży tatuaż musisz dbać także po jego wygojeniu i latem nie możesz zapominać o stosowaniu kosmetyków do tatuażu, które chronią przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Kremy z filtrem UV do tatuażu będą doskonałym wyborem. Pamiętaj, by nakładać dość grubą warstwę przed każdym wyjściem. Po każdej kąpieli w basenie czy innym akwenie, także musisz nałożyć solidną warstwę kremu. Dzięki temu chronisz też tatuaż przed blaknięciem, choć nie możesz go całkowicie uniknąć. W końcu blaknięcie koloru związane jest także z łuszczeniem się skóry, na której wykonany jest tatuaż.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij