Garnitur szyty na miarę - jak się przygotować na przymiarki?

Garnitur szyty na miarę – jak się przygotować na przymiarki?

Garnitur szyty na miarę – jak się przygotować do przymiarki?

W życiu każdego mężczyzny zdarzają się takie chwile, podczas których musi wyglądać wyjątkowo szykownie. Nie wypada wtedy przyjść w mniej formalnym stroju niż garnitur. Jednak garnitury też nie zawsze są równie wytworne. Chcąc zaopatrzyć się w coś perfekcyjnie dopasowanego i eleganckiego, warto postawić na garnitur szyty na miarę. Co należałoby wiedzieć o takim rozwiązaniu?

Jeszcze kilkanaście lat temu o szyciu garnituru myślał niewielki odsetek mężczyzn. Teraz jest to powszechne, co wynika z licznych zalet tej opcji. Co prawda za taki model zapłacimy więcej, niż w przypadku gotowego, ale będzie leżeć na nas idealnie. Zręczny krawiec uwzględni proporcje naszej sylwetki i sprawi, że będziemy wyglądać fantastycznie. Taki garnitur warto w swojej szafie mieć, nawet jeśli na co dzień preferujemy mniej formalne stroje. Zanim jednak wybierzemy się na pierwszą wizytę do pracowni krawieckiej, powinniśmy się do tego nieco przygotować.

Pierwsze spotkanie z krawcem

Najpierw musimy dokładnie określić, jaki garnitur nas interesuje i na jakie wydarzenia chcemy go zakładać. Biznesowy garnitur szyty na miarę będzie wyglądać inaczej niż ten, który powstanie z myślą o włożeniu go na własny ślub. Zastanówmy się nad tym, co lubimy, w czym czujemy się dobrze, a co nam przeszkadza. Możemy odwołać się do dotychczasowych doświadczeń i przejrzeć katalogi z modą męską. Na podstawie naszych preferencji krawiec zaproponuje nam odpowiednie tkaniny i dodatki, pomoże dopasować całość do naszego stylu życiu.

Podczas pierwszej wizyty w pracowni najważniejsza będzie rozmowa. Krawiec będzie chciał się jak najwięcej dowiedzieć o naszych oczekiwaniach. Jest to też czas na mierzenie. To trochę potrwa, pomiar ma być dokładny, bo na podstawie wziętej miary specjalista zrobi szablon krawiecki. Mając wybrane materiały, detale i fason, krawiec może przystąpić do pracy, a my spotkamy się z nim za mniej więcej dwa tygodnie.

Co dalej?

To, że będziemy mieć ustaloną wizytę, nie oznacza, że od razu wrócimy z garniturem do domu. Przymierzymy uszyte ubranie, a krawiec dokładnie przyjrzy mu się z każdej strony. Zaznaczy, gdzie trzeba nanieść poprawki krawieckie i najczęściej podczas trzeciego spotkania odbieramy już gotowy garnitur.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Decydując się na tę usługę, możemy spodziewać się wysokiej personalizacji i wykorzystania tkanin najwyższej klasy. Ponieważ jednak będziemy mieć szyty garnitur na miarę, cały proces potrwa z reguły kilka tygodni. Nie możemy więc oczekiwać, że krawiec uszyje nam ubranie w kilka dni. Jeśli więc chcemy go kupić na konkretną okazję, najlepiej odwiedźmy pracownię wcześniej.

Zamówić możemy garnitur dwuczęściowy bądź trzyczęściowy z kamizelką. Jednocześnie możemy zdecydować się na zakup samych spodni lub marynarki. W renomowanych pracowniach jest także możliwość szycia innych ubrań jak koszule.

Zawsze cena będzie wyższa niż ta w sklepach sieciowych, ale zyskujemy ubrania ponadprzeciętnej jakości. Będą wygodne, trwałe i podkreślą wszystkie atuty naszej sylwetki.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij